طریقه نصب کاشی چسبی روی گچ و دیوار رنگ شده با نکات فنی آن

با کمترین خرابی می توانید با یادگیری نصب کاشی چسبی در این مقاله، تغییری اساسی در منزل تان ایجاد کنید.طریقه نصب کاشی چسبی روی گچ و دیوار رنگ شده با نکات فنی آن

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

طریقه نصب کاشی چسبی

طریقه نصب کاشی چسبی همانطور که می دانید وقتی افراد در منزل سکونت دارند و نیاز به یکسری تغییرات به کمک بنایی می باشد، این پروسه تقریبا اعصاب تمامی افراد را مختل می کند و به همین دلیل بسیاری از افراد قید انجام آن را می زنند.

اما امروز به شما در این مقاله خواهیم آموخت که چگونه بدون خرابی زیر ساز کار، کندن کاشیها، درست کردن سیمان، بتونه کاری و غیره تنها با کمک تعدادی کاشی دلخواه و چسب مخصوص بدون هرگونه خرابکاری تغییری کاملا اساسی و چشم گیر در منزل خود ایجاد نمایید.

طریقه نصب کاشی چسبی بسیار آسان می باشد و تنها بایستی موارد زیر را به صورت کاملا صحیح اجرا نمایید تا بتوانید خروجی نهایی بسیار عالی را تجربه کنید.

نکته:قبل از نصب ابتدا بایستی دیوار مورد نظر را بررسی کنید تا هیچگونه ترک، خرابی و یا شکستگی نداشته باشد و سپس به کمک مایع شوینده مناسب، آب و اسفنج سطح دیوار تان را کاملا تمیز کنید.

این کار به این علت می باشد تا هرگونه لکه روغنی،چربی، کثیفی، چسب و غیره از روی آن پاک شود، چرا که وجود این لکه ها باعث می شود که چسب تحت هیچ شرایطی به دیوار نچسبد و در نتیجه کیفیت کار شما پایین می آید.

پس از شستشو سطح دیوار را با دستمالی تمیز خشک کرده و یک الی دو روز زمان دهید تا رطوبت آن به طور کامل از بین برود چون وقتی یک فضا مرطوب باشد چسب عمل نمی کند و کاشیها به راحتی از دیوار می افتند و بایستی مجدد زیرسازی انجام داد.

نکته: اگر پس از تمیز کردن دیوارهای قدیمی از جنس سیمان، گچ مشاهده کردید که یکسری قسمتهای آن دچار تورفتگی و فضای خالی می باشند بایستی برای پر کردن این فضای خالی از ترکیب دو به یک سیمان و آب استفاده کنید و فضای خالی را بااین دوغاب پر کنید.

همچنین اگر جنس دیوار شما چوبی است، بهترین گزینه برای بازسازی آن پرایمر زیر ساز بوده که از مغازه های ابزار آلات و یا مصالح فروشیها می توانید آن را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

حال مجدد بایستی یک الی دو روز بسته به شرایط آب و هوا زمان دهید تا کاملا مواد به جلد دیوار روند و بعد اضافه های آن را با کمک کاردک تمیز کرده و اگر لکه ای باقی ماند، آنها را تمیز، خشک و پاک کنید.

در مرحله بعدی شما بایستی پس از اندازه گیری متراژ مورد نظر خود سری به بازار کاشی فروشها بزنید و با توجه به بودجه موجود کاشی با کیفیت و مناسب را از نمونه های جدید موجود در بازار و با توجه به رنگ دکوراسیون و سلیقه خود برگزینید.

نکته: بهتر است چند عدد کاشی اضافه تر از مقدار مورد نیازتان تهیه کنید تا در صورت خرابی یا شکستن، کاشی کم نیاورید.

جالب است بدانید که قیمت کاشی چسبی به فاکتورهای مختلفی مانند اندازه، عرضه و تقاضا، کیفیت کاشی، قدیم یا جدید بودن طرح، خارجی یا ایرانی بودن، زمان و مکان خرید، شرکت سازنده و دیگر موارد بستگی دارد.

شما بایستی برای مقاومت کار نهایی همچنین چند عدد چسب مخصوص کاشی که در دو نوع پودری و خمیری در بازار موجود می باشد را تهیه کنید.

که استفاده از نوع خمیری بسیار آسان می باشد ولی در نوع پودری شما بایستی باتوجه به راهنمای ذکر شده در پشت جعبه چسب را با کمک آب تهیه کنید.

نکته:تنها چسبها برای انجام این کار، دو چسب ذکر شده می باشند و شما نمی توانید از چسب سنگ، حرارتی، ۱۲۳ و غیره برای این کار استفاده کنید چرا که مقاومت لازم را ندارند و بعد از چند روز کاشیهای شما به زمین می افتند و می شکنند.

دستکش به دست تان کنید و با کمک یک ماله یا کاردک مقداری کمی از چسب را به سطح کار خود آغشته کرده و کاملا صاف کنید و کمی زمان دهید تا چسب شما به خوبی خودش را بگیرید.

و آنگاه به ترتیب از بالا یا پایین یکی یکی کاشیها را بر روی چسب بچسبانید و این کار را بر روی تمام نقاط مورد نظرتان تکرار نمایید.

بهتر است برای تمیز کردن کثیفیهای روی کار یک الی دو روز صبر کنید، چرا که هرگونه فشار یا ریختن آب باعث بالارفتن احتمال افتادن کاشیها می شود و بعد از این مدت سطح کار خود را کاملا تمیز کنید.

و به این ترتیب با کمترین خرابی توانستید محیط منزل خود را تغییر دهید.

نصب کاشی چسبی روی گچ

نصب کاشی چسبی روی گچ در روش بالا ما نحوه نصب کاشی چسبی را بر روی کاشیهای قدیمی بیان نمودیم .

اما در این قسمت قصد داریم به شما عزیزان بگوییم که اگر دیوار شما گچی است چگونه می توانید کاشی چسبی را بر روی آن نصب کنید؟

اگر تازه دیواره خود را گچ کرده اید، بایستی اجازه دهید تا کاملا لایه گچی خشک شود، چرا که چسب به لایه خیس نمی چسبند.

و علاوه بر آن سطح شما را کثیف می کند و بایستی مجدد سطح را تمیز کرده و چسب خریداری نمایید که این موارد ضرر هستند.

در صورتی که دیوار شما قدیمی می باشد بایستی با کمک سمباده هر قسمت از سطح نابرابر آن را برابر کرده و فضاهای سوراخ، تو خالی و غیره را به کمک دوغاب پر کنید.

مجدد در این مرحله نیز شما بایستی ابعاد دیوار مورد نظر خود را متر کرده و با مراجعه به فروشگاهی معتبر و به کمک فروشندگان برای آن کاشی برگزینید.

بهتر است اگر قصد تغییر دکوراسیون دیوار آشپزخانه را دارید یک لایه کاشی آینه ای برای قسمت وسط دیوار به رنگ دلخواه نقره ای،طوسی، طلایی، شامپاینی و غیره تهیه کرده و برای مابقی قسمتها از کاشی مات و ساده استفاده نمایید.

در محیط حمام نیز بایستی از کاشیهای با کیفیت استفاده نمایید چرا که به دلیل وجود رطوبت احتمال خرابی کاشیهای بی کیفیت بسیار وجود دارد.

با خرید چسب و کاشی مجدد سطح کار را با یک لایه چسب پرکرده و کاشیها را در کنار هم با سرعت بالا قرار دهید و چند روز زمان دهید تا به خوبی خشک شوند.

و به این ترتیب مکان مورد نظر شما زیبا شد.

شما می توانید انواع کاشی چسبی در تنوع طرح و رنگ بالا را به همراه چسب لازم برای زیرسازی کار با مراجعه به فروشگاههای مختلف موجود در سطح شهر و یا از طریق سایت ما خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما