خرید سرامیک پرسلان تبریز در مدل های فول پولیش و انیکس با قیمت باور نکردنی

سرامیک پرسلان تبریز در مدل های فول پولیش و انیکس بسیار پرطرفدار است، چرا که دارای جلوه عالی و همچنین مقاومت فوق العاده می باشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

خرید سرامیک پرسلان تبریز در مدل های فول پولیش و انیکس با قیمت باور نکردنی

قیمت سرامیک پرسلان تبریز

قیمت سرامیک پرسلان تبریز سرامیک از جمله مصالح ساختمانی پرفروش می باشد چرا که در ساخت و همچنین تعمیر ساختمان ها، فروشگاه ها و … کاربرد دارد؛ این محصول دارای تنوع بالایی از نظر کیفیت و کارایی و همچنین دارای تنوع بالایی از نظر طرح و رنگ می باشد.

امروزه با تولید مدل های متنوعی از سرامیک در طرح ها و رنگ های چشم نواز، افراد به راحتی و با سلایق گوناگون می توانند سرامیک مد نظر خود را انتخاب نموده و از آن در مکان مورد نظر استفاده نمایند.

در زمان های قدیم در منازل و همچنین سایر اماکن استفاده از سرامیک رایج نبوده و سپس با تولید سرامیک در انواع مختلف، استفاده از این محصول در اماکن مختلف رایج شد.

استفاده از سرامیک در کف منازل، علاوه بر جلوه و ظاهر زیبای آن، به بهداشت منزل نیز کمک می کند چرا که این محصول به راحتی قابل نظافت بوده و با یکبار جارو و تی کردن، کاملاً تمیز و براق می گردد.

همچنین امروزه در اماکن اداری، ساختمان های پزشکان، بیمارستان ها، هتل‌ها و در بسیاری از اماکن مختلف از سرامیک به عنوان کفپوش و دیوارپوش استفاده می شود.

حتی استفاده از سرامیک در اماکنی نظیر واحدهای عرضه غذا، گوشت فروشی ها، آرایشگاه ها و … اجبار بوده و اگر اماکن یاد شده و یا اماکن مشابه آن ها دارای پوشش سرامیک در کف و دیوارهای مکان خود نباشند، اجازه فعالیت ندارند چرا که در صورت نبود سرامیک، سایر پوشش ها نظیر موزاییک های قدیمی قابلیت جذب کثیفی و میکروب را دارند و از نظر بهداشتی تایید شده نمی باشند.

این در حالی میباشد که پوشش سرامیک قابلیت جذب ندارد و با جارو و شستشو کاملاً تمیز می گردد و محیط از نظر بهداشتی تایید شده می باشد.

همانگونه که در بندهای فوق اشاره شد سرامیک نیز مانند بسیاری از محصولات دیگر از نظر کیفیت و کارایی دارای درجه بندی می باشد و افراد بنا به مکان مورد استفاده سرامیک و همچنین با توجه به بودجه مد نظر، نوع مناسب سرامیک را خریداری می نمایند.

در میان انواع سرامیک ها، سرامیک پرسلان از جمله سرامیک های پرطرفدار می باشد چرا که دارای ویژگی های منحصر به فردی است و از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. این سرامیک تحت حرارت و فشار بالا و در شرایط خاصی تولید می شود.

خاک رس چینی ماده اصلی سازنده سرامیک پرسلان است که البته ترکیب آن با کائولین که یک نوع ماده معدنی می باشد، باعث شده است تا این سرامیک ها در برابر دماهای بسیار بالا و پایین مقاومت چشم گیری داشته باشند.

سرامیک های پرسلانی از نظر مواد سازنده به انواع سخت خمیر، نرم خمیر و چینی استخوانی تقسیم بندی می شوند. همچنین این سرامیک ها از نظر نوع پوشش نیز به دو نوع لعاب دار و پولیش دار تقسیم بندی می شوند.

سرامیک سخت خمیر از سنگی فلوسپاتی و در دمای بسیار بالا تولید می شود و نوع نرم خمیر این سرامیک شبیه به سخت خمیر است ولی با این تفاوت که در نوع نرم خمیر، ساخت سرامیک در دمای کمتری انجام می گیرد.

همچنین از جمله تفاوتهای سرامیک نرم خمیر با نوع سخت خمیر آن در این است که نوع نرم خمیر به دلیل نرم بودن بدنه خود، قابل برش می باشد؛ همچنین در صورتی که آلودگی و ذرات گرد و خاک بر روی سرامیک پرسلان بنشیند در نوع نرم خمیر آن به راحتی قابل تمیز شدن نبوده ولی در نوع سخت خمیر به آسانی تمیز می شود.

سرامیک چینی استخوانی نیز که دارای شفافیت بالایی می باشد، در سال های اخیر تولید شده است و این نوع سرامیک در واقع با اضافه کردن مواد دیگری به سرامیک سخت خمیر که استحکام بالاتری از نوع نرم آن دارد تولید شده است.

سرامیک پرسلان چینی استخوانی از مقاومت و شفافیت بالایی نسبت به بقیه برخوردار است و بنابراین بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد؛ بنا بر تقسیم بندی بر اساس پوشش سرامیک های پرسلانی، سرامیک ها می‌توانند لعاب دار یا بدون لعاب باشند و همچنین ساده و یا طرح دار باشند.

سرامیک های لعاب دار پس از استفاده از لعاب برای سرامیک بایستی مجدداً در کوره قرار گیرند؛ همچنین اگر سطح زبر سرامیک های از کوره بیرون آمده، توسط دستگاه های مخصوص پولیش کاری شوند سرامیک پولیش دار تولید می شود.

در حالت کلی سرامیک های پرسلانی دارای مزایا و معایبی می باشند که به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم:

این سرامیک ها مقاومت بالا در برابر ساییدگی، نور آفتاب و مواد شوینده قوی دارند و برای استفاده در محیط های پر تردد مناسب می باشند. همچنین این سرامیک ها به دلیل اینکه سطح براق دارند، جذب آب بسیار پایینی داشته و در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و این ویژگی سرامیک پرسلان باعث شده است که این سرامیک ها به راحتی با آب و مواد شوینده و بدون هیچ مشکلی تمیز شود.

ظاهر زیبا و چشم نواز سرامیک های پرسلانی نیز از دیگر مزایای این سرامیک ها می باشد که باعث شده است تا افراد از این سرامیک ها برای مکان های مختلف خریداری و استفاده نمایند.

قابل تجزیه بودن و سازگاری با طبیعت، مقاومت بالا و نگهداری راحت و … نیز از سایر مزایای سرامیک های پرسلان هستند؛ این سرامیک ها معایب خاصی ندارند ولی قیمت بیشتر نسبت به انواع معمولی سرامیک و همچنین وزن بالای سرامیک پرسلان از معایب این نوع سرامیک ها می باشند.

همانگونه که اشاره شد قیمت این سرامیک ها در مقایسه با سرامیک های معمولی مقداری بیشتر است ولی همه سرامیک های پرسلانی از قیمت یکسانی برخوردار نبوده و با توجه به موارد ذکر شده در مورد ساختار و خصوصیات این سرامیک ها و همچنین با توجه به طرح و رنگ متنوع سرامیک های پرسلان، قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است.

توصیه آخر در مورد خرید انواع کاشی و سرامیک این است که سعی شود از انواع مرغوب و زیبای این محصول انتخاب و خریداری شود چرا که سرامیک از جمله مصالحی می باشد که می تواند تا سالیان سال کارایی داشته باشد.

همچنین سرامیک از جمله مصالحی می باشد که در ظاهر کاملاً نمایان است و بنابراین انتخاب سرامیکی با کیفیت و زیبا می تواند در زیبایی محیط نیز تاثیر شگرفی داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما